ОРТОПЕДО-ТРАВМАТОЛОГIЧНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Травматологічне відділення було засноване у нашому лікувальному закладі  ще у 1949 році.
На сьогоднішній день відділення очолює завідувач Репета Олег Остапович, який є лікарем вищої категорії

У відділенні працюють лікарі-ординатори Белей Л.М – вища атестаційна категорія, Белей О.Л. – вища атестаційна категорія, Зелик М.С. – перша атестаційна категорія, Зелик С.М.– вища атестаційна категорія, Коваль Т.Е. – перша атестаційна категорія, Срібняк З.М. – вища атестаційна категорія, Яремко М.А. – вища атестаційна категорія, лікар інтерн Срібняк А.З. 14 медсестер, 14 молодших медсестер.

На даний час ортопедо-травматологічне відділення оснащено на 40 ліжок та надає висококваліфіковану стаціонарну та консультативно–поліклінічну допомогу хворим з травмами та захворюваннями опорно-рухового апарату.

Лікувально-діагностичні маніпуляції проводяться лише за письмовою згодою хворого (у відповідних документах медичної карти) з обов’язковою інформацією про можливі ускладення. Недієздатні особи оперуються за згодою родичів або осіб уповноважених юридично. При неможливості отримання згоди пацієнта лікування виконується на підставі рішення трьох лікарів або консиліуму. Виписка хворих із ортопедо-травматологічного відділення проводиться лікуючим лікарем за погодженням із завідувачем відділення.

Основними напрямками діяльності відділення являється:

ТРАВМАТОЛОГІЯ

В відділенні виконується лікування травм та переломів усіх локалізацій, згідно принципів AOTrauma. Переломи стегна, які найчастіше зустрічаються в людей похилого віку з супутньою патологію, яким виконується хірургічне лікування найсучаснішими фіксаторами: PFN, PFNa, TFN, однополюсне та тотальне ендопротезування, LISS, LCP, LC-DCP пластинами, інтрамедулярними блокованими стержнями типу UFN, AFN, DFN, більшість з яких дає можливість наступати на оперовану кінцівку з наступного дня після хірургічного втручання. Лікування переломів гомілки в тому числі і складних внутрішньосуглобових: LISS пластинами, LCP та LC-DCP пластинами, інтрамедулярними блокованими стержнями типу UTN, UTN Expert. Переломів ключиці, плеча та передпліччя пластинами  PHILOS та PHP, LCP та DCP пластинами, інтрамедулярними
блокованими стержнями типу UHN, PHN, EHN.

За рік у відділенні виконується близько 500 хірургічних втручань.

ОРТОПЕДІЯ

В відділенні щороку виконується ендопротезування великих суглобів, в тому числі:
Ендопротезування кульшового суглобу:
– однополюсне при переломах шийки стегнової кістки;
– тотальне при ідіопатичних, післятравматичних та диспластичних коксартрозах;

Ендопротезування колінного суглобу:
– тотальне ендопротезування при гонартрозі;

При ендопротезуванні використовуються протези BEZNOSKA,MATHYS, ZIMMER-BIOMET та інші.

При хірургічному лікуванні переломів використовуються фіксатори з дотриманням принципів міжнародної  асоціації АОТrauma

Протягом багаторічного досвіду відділення заслужило довіру лікарів та пацієнтів в Калуському та інших районах області. Більшість спеціалістів  пройшли навчання та стажування за кордоном, виступають з лекціями та майстер-класами  на конференціях, семінарах, курсах.
Всі лікарі відділення пройшли базові та спеціалізовані курси лікування переломів. Також лікарі відділення проходять стажування та курси підвищення кваліфікації на базі ОКЛ м. Івано – Франківськ, кафедрі травматології та ортопедії ІФНМУ. Лікарі Яремко М.А. та Зелик С.М. проходили стажування у відділенні травматології Чехія, а також на базі Київського ортопедичного центру ендопротезування.

Лікар-інтерн Срібняк А.З. проходив стажування у відділенні травматології та ортопедії в місті Жешув, Польща та курси хірургії нижньої кінцівки AOTrauma місто Скоп’є, Македонія.

Прийом хворих проводиться щодня крім вихідних в консультативній поліклініці на першому поверсі стаціонару Калуської ЦРЛ з 09.00 до 16.30 год. ( тел. 0966610652).